Rano matka,za dnia kosmetolog,wieczorem kucharka,ogrodniczka,prządka, w weekendy trener kosmetyczny

piątek, 14 czerwca 2013

Spray przeciw komarom

Trafiłam na ten artykuł dzisiaj i zamierzam zrobić ten spray po pracy. Nadchodzi weekend i będzie okazja by go wypróbować. A że bez chemii, to tym chętniej się podejmę.
Źródła:
sposob-na-komary-zrob-spray

naturalny-spray-na-komary

Podaję tu za autorką:


Będziesz potrzebować:
  • po garści melisy, mięty i rozmarynu, kocimiętki (kocimiętka jest 10 razy silniejsza w odstraszaniu owadów niż DEET)
  • 1 szklanka wody destylowanej/przegotowanej bądź też ocet jabłkowy (wolę drugą opcję gdyż ocet jabłkowy świetnie wpływa na naszą skórę, łagodzi podrażnienia, zaś zapach szybko mija)
  • 1 cytryna (jeśli używasz wody destylowanej)
Wykonanie krok po kroku:
  1.  Porwij zioła na małe kawałki (nie używaj metalu do tej czynności) wsyp do słoika i zalej wszystko octem/gorącą wodą.
  2. Jeśli używasz wyłącznie wody, zagotuj ją, zalej nią zioła, zakręć słoik i pozostaw na 30 minut. Pod sam koniec odcedź sok z cytryny oraz zioła, wlej do atomizera i już.
  3. Jeśli używasz octu, pozostaw całą mieszaninę wraz z ziołami na co najmniej tydzień, w ciemnym i chłodnym miejscu, co jakiś czas należy nią wstrząsnąć. Następnie przecedź przez sitko i wlej do atomizera.
 
Spray na komary najlepiej trzymać w lodówce, jeśli używasz wody i cytryny. Natomiast, jeśli wykorzystałaś/eś do przepisu ocet, może on stać minimum pół roku w lodówce lub 3 miesiące poza nią. Używasz jak perfum – czyli na nadgarstki, uszy, pachy i pod kolana. Powtarzaj aplikacje co 1 do 2 godzin.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Będzie mi miło, gdy zostawisz po sobie ślad postaci komentarza :-)

pinterest


Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa komentarza :-)